ZARZĄDZENIE Nr 19/07

Wójta Gminy Pruchnik
z dnia 20 marca 2007 r.
w sprawie:

stosowania w Urzędzie Gminy Pruchnik i jednostkach organizacyjnych Gminy Pruchnik przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2006 r. Nr 164, poz. 1163 z późn. zm.).

 

Na podstawie art. 33 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz._U. z 2001 r. Nr 142 poz. 1591 z póz. zm.) oraz ustawy z dnia 29 stycznia 2004 - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2006 r. Nr 164, poz. 1163 z późn. zm.).

 

ZARZĄDZA SIĘ CO NASTĘPUJE:

 

§ 1.

 

Ustala się zasady stosowania w Urzędzie Gminy Pruchnik i jednostkach organizacyjnych Gminy przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2006 r. Nr_164, poz. 1163 z późn. zm. ) w oparciu o załączniki do niniejszego Zarządzenia. Załącznik Nr_1 - Zasady i procedury postępowań o zamówienie publiczne w Urzędzie Gminy Pruchnik i_jednostkach organizacyjnych Gminy Pruchnik.

Załącznik Nr 2 - Regulamin powoływania oraz tryb pracy Komisji Przetargowych.

Załącznik Nr 3 - Obieg dokumentów związanych z zamówieniami publicznymi.

Załącznik Nr 4 - Wykaz pracowników Urzędu Gminy Pruchnik oraz pracowników gminnych jednostek organizacyjnych, którym Wójt Gminy powierza sprawy z zakresu zamówień publicznych oraz stosowania wspólnego słownika zamówień publicznych (CPV)

 

§ 2.

 

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

 

 

 

Wójt Gminy Pruchnik

mgr Stanisław Górski

 


Załącznik Nr 1

do Zarządzenia Nr 19/07

Wójta Gminy Pruchnik

z dnia 20 marca 2007 r.

 

Zasady i procedury postępowań o zamówienia publiczne w Urzędzie Gminy Pruchnik i_jednostkach organizacyjnych gminy.

 

Niniejsze zasady oparte zostały na przepisach ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2006 4. Nr 164, poz. 1163 z późn. zm.)

 

Rozdział I

Przepisy ogólne

 

§ 1.

 

  1. Postępowanie o zamówienie publiczne w Urzędzie Gminy Pruchnik i jednostkach organizacyjnych gminy winno być prowadzone w oparciu o przepisy:
    1. ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2006 r. Nr 164, poz. 1163 z późn. zm.) wraz z aktami wykonawczymi
    2. ustawy z dnia 30 czerwca 2005 r. o finansach publicznych (Dz. U. Nr 249, poz. 2104 z późn. zm.).
  2. Podmiotem zamawiającym w rozumieniu ustawy - Prawo zamówień publicznych jest Wójt Gminy Pruchnik lub z jego upoważnienia dysponenci środków finansowych w zakresie jakim Wójt powierzył im czynności związane ze stosowaniem ww. ustawy, w tym pracownicy Urzędu Gminy Pruchnik, dyrektorzy placówek oświatowych oraz jednostek organizacyjnych gminy (GCKS i T, GOPS, ŚDS).
  3. Posiadane środki zgodnie z ustawą o finansach publicznych winne być wydatkowane w_sposób oszczędny i celowy, z zachowaniem zasady uzyskania najlepszych efektów z_danych nakładów.

§ 2. 

  1. Przepisy niniejszych zasad oraz procedury zwane dalej zasadami stosuje się do zamówień publicznych tj. do umów odpłatnych zawieranych przez Wójta Gminy Pruchnik lub Dyrektorów (Kierowników) jednostek organizacyjnych gminy, których przedmiotem są dostawy, usługi i roboty budowlane w rozumieniu ustawy - Prawo zamówień publicznych w_całości lub części finansowane ze środków ujętych w budżecie gminy oraz planach finansowo-rzeczowych jednostek organizacyjnych gminy, w tym min.:
    1. środków na bieżącą działalność jednostki
    2. środków inwestycyjnych wydzielonych z budżetu Gminy Pruchnik
    3. środków pomocowych z Unii Europejskiej niepodlegających zwrotowi
    4. innych środków finansowych otrzymanych lub pozyskanych przez jednostkę na podstawie ustawy o finansach publicznych.

      Na podstawie pisemnego pełnomocnictwa Wójta Gminy Pruchnik prawo do udzielania zamówień publicznych otrzymują niżej wymienione osoby jako dysponenci środków finansowych przyznawanych kierowanej przez nich jednostce:
      • Pracownicy Urzędu Gminy Pruchnik wymienieni w załączniku nr 4
      • Kierownicy jednostek organizacyjnych gminy (GCKSiT, GOPS, ŚDS) w_Pruchniku,
      • Dyrektor Gimnazjum Publicznego w Pruchniku, Dyrektor Zespołu Szkół w_Rozborzu Długim, Dyrektorzy Szkół Podstawowych,
      • Dyrektor Przedszkola Samorządowego,
      • Inne osoby, którym Wójt Gminy Pruchnik udzieli pełnomocnictw stałych lub okresowych.
  2. W uzasadnionych przypadkach za zgodą Wójta Gminy Pruchnik wymienieni w ust. 1 dysponenci mogą scedować prawo do udzielenia zamówień publicznych w ramach posiadanego pełnomocnictwa na inne osoby.
  3. Dysponenci środków finansowych, o których mowa w ust. 1 i 2 winni wyznaczyć swoich pełnomocników ds. zamówień publicznych, którzy w szczególności nadzorować będą prawidłowość stosowania przepisów prawa zamówień publicznych w jednostce, upoważnieni będą do współpracy z osobą odpowiedzialną za zamówienia publiczne, otrzymywać będą bieżące informacje o prowadzonych w Urzędzie Gminy postępowaniach o zamówienia publiczne, koordynować sprawy zamówień jednostki, prowadzone zarówno we własnym zakresie jak i przez osobę prowadzącą sprawę zamówień publicznych.
  4. Zgodnie z art. 32 ust. 5 ustawy - Prawo zamówień publicznych jednostki organizacyjne: GCKS i T, GOPS, ŚDS, placówki oświatowe - (Gimnazjum, Zespół Szkół, Szkoła Podstawowa, Przedszkole) mogą ustalać wartość zamówienia odrębnie od wartości zamówień innych jednostek.
  5. Przez wartość szacunkową zamówienia uważa się:
    1. dla zamówienia jednorazowego wartość tego zamówienia netto,
    2. dla zamówień powtarzających się okresowo - łączna wartość netto zamówień planowanych w planie Urzędu Gminy lub jednostki organizacyjnej do udzielenia w_ciągu następnych dwunastu miesięcy lub wartość zamówień udzielonych w_poprzednim roku budżetowym, na usługi należące do tej samej kategorii lub dostawy należące do tej samej grupy określonej we Wspólnym Słowniku Zamówień (CPV). Szczegółowe zasady określenia wartości zamówienia w tym przypadku zawiera art. 34 ust. 1 i 2 ustawy - Prawo zamówień publicznych,
    3. dla zamówienia realizowanego w częściach - łączna wartość netto poszczególnych części zamówienia.
  6. Osoba odpowiedzialna za zamówienia publiczne Urzędu Gminy Pruchnik w porozumieniu z jednostkami organizacyjnymi gminy w terminie do 30 dni od uchwalenia budżetu przez Radę Gminy Pruchnik określi zakres zamówień publicznych realizowanych dla wszystkich jednostek. W szczególności zamówienia te obejmować będą dostawy, usługi i roboty budowlane.
  7. Dopuszcza się by jednostki organizacyjne z uwagi na swój szczególny status, we własnym zakresie organizowały, prowadziły, ewidencjonowały itp. swoje postępowania o_zamówienia publiczne. W związku z tym Dyrektorzy (Kierownicy) jednostek organizacyjnych gminy otrzymują wszystkie uprawnienia przewidziane w niniejszym zarządzeniu dla osoby zajmującej się zamówieniami publicznymi, a także ponoszą odpowiedzialność w tym zakresie.
  8. Za organizację, wdrożenie i nadzór nad prawidłowym zastosowaniem w Urzędzie Gminy Pruchnik przepisów dotyczących zamówień publicznych odpowiada osoba odpowiedzialna za zamówienia publiczne w Urzędzie Gminy Pruchnik, która w szczególności;
    1. występuje w imieniu Urzędu Gminy Pruchnik do Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych i innych instytucji w sprawach dotyczących zamówień publicznych,
    2. zatwierdza dokumenty związane z postępowaniami dotyczącymi zamówień publicznych zgodnie z obiegiem dokumentów stanowiących załącznik Nr 3 do Zarządzenia Nr 19/2007 Wójta Gminy Pruchnik,
  9. Wójt Gminy Pruchnik powołuje stałe lub doraźne Komisje Przetargowe do zamówień prowadzonych przez pracownika Urzędu Gminy Pruchnik zajmującego się sprawami zamówień publicznych z uwzględnieniem pracowników kierowanych przez dysponenta środków.

Rozdział II

Pracownik Urzędu Gminy Pruchnik zajmujący się zamówieniami publicznymi.

 

§ 3. 

  1. Pracownik Urzędu Gminy zajmujący się zamówienia publicznymi jest koordynatorem dla wszystkich pracowników i jednostek organizacyjnych gminy w zakresie prowadzenia postępowań o zdzielenie zamówień publicznych oraz doradztwa w zakresie aktualnie obowiązujących przepisów prawa z tego zakresu.
  2. Pracownik Urzędu Gminy zajmujący się zamówieniami publicznymi realizuje zadania w_zakresie przeprowadzania procedury zamówienia publicznego dotyczącego:
    1. rejestracji wniosku o przeprowadzeniu zamówienia,
    2. skompletowania propozycji dla Wójta co do składu Komisji Przetargowej,
    3. opracowanie specyfikacji istotnych warunków zamówienia,
    4. publikowania ogłoszeń wymaganych przepisami ustawy prawa zamówień publicznych i niniejszymi zasadami (Portal – art. 4a upzp, Biuletyn Zamówień Publicznych, tablice ogłoszeń, Internet – “www.pruchnik.bip.info.pl” oraz Urząd Oficjalnych Publikacji Wspólnot Europejskich),
    5. przygotowanie projektu odpowiedzi na protesty złożone w trakcie postępowania o_udzielenie zamówienia publicznego,
    6. przygotowanie zamówienia i umowy do podpisu przez Wójta Gminy Pruchnik.
  3. Pracownik do spraw zamówień publicznych niezwłocznie po zatwierdzeniu planu rzeczowo - finansowego Urzędu Gminy Pruchnik i planów otrzymanych od jednostek organizacyjnych sporządza roczny plan zamówień publicznych zgodnie ze wspólnym słownikiem zamówień. Plan zamówień publicznych Urzędu jest sporządzany na podstawie przekazanych do 30 kwietnia każdego roku planów zamówień poszczególnych jednostek organizacyjnych.
  4. Pracownik do spraw zamówień publicznych publikuje w Urzędzie Oficjalnych Publikacji Wspólnot Europejskich o planowanych w ciągu dwunastu miesięcy zamówieniach zgodnie z art. 13 ustawy - Prawo zamówień publicznych tj.
    1. robót budowlanych których wartość szacunkowa przekracza 5 000 000 EURO,
    2. dostaw - których wartość wg zsumowanej grupy CPV przekracza wartość 750 000 EURO,
    3. usług-których zsumowana wartość danej kategorii CPV przekracza wartość 750_000 EURO,
  5. Pracownik do spraw zamówień publicznych sporządza roczne sprawozdanie z udzielonych zamówień i przesyła je do Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych w terminie do dnia 1_marca każdego roku.
  6. Pracownik do spraw zamówień publicznych inicjuje i organizuje zamówienia publiczne wspólne dla Urzędu Gminy Pruchnik jak i dla jednostek organizacyjnych gminy na podstawie złożonych planów, składanych wniosków lub doświadczeń z poprzedniego roku od kwoty powyżej 6000 EURO.
  7. W zakresie informacyjnym pracownik do spraw zamówień publicznych jest zobowiązany do:
    1. prowadzenia korespondencji z Urzędem Zamówień Publicznych i innymi instytucjami w tym przesyłania ogłoszeń do Biuletynu Zamówień Publicznych, Urzędu Zamówień Publicznych, przesyłania sprawozdań itp.,
    2. prowadzenia strony www.pruchnik.bip.info.pl w witrynie głównej Urzędu Gminy Pruchnik zawierających ogłoszenia o wszczętych postępowaniach prowadzonych zarówno przez Urząd Gminy Pruchnik jak i jednostki organizacyjne gminy dla administratora systemów komputerowych,
  8. Pracownik do spraw zamówień publicznych prowadzi rejestr zamówień publicznych Urzędu Gminy o wartości szacunkowej przekraczającej 6 000 EURO na podstawie:
    1. wniosków o uruchomienie i przeprowadzenie postępowania składanych przez pracowników Urzędu Gminy i jednostki organizacyjne gminy,
    2. wniosków dotyczących postępowań przetargowych wszczętych i prowadzonych przez jednostki we własnym zakresie.
  9. Pracownik do spraw zamówień publicznych obligatoryjnie prowadzi i nadzoruje postępowanie o zamówienia publiczne zlecone do przeprowadzenia przez jednostki organizacyjne i Urząd Gminy powyżej wartości szacunkowej 6 000 EURO,

Rozdział III

Dysponent środków

 

§ 4.

 

Obowiązki i uprawnienia dysponenta środków określonego w § 2 ust. 1, 2, 3, 4.

  1. Podjęcie decyzji o wszczęciu procedury zamówienia publicznego.
  2. Określenie przedmiotu zamówienia.
  3. Określenie źródła finansowania zamówienia.
  4. Zgłoszenie członków Komisji Przetargowej.
  5. Zgłoszenie postępowania do pracownika ds. zamówień publicznych poprzez podpisanie i_złożenie wniosku o uruchomienie postępowania.
  6. W przypadku postępowań prowadzonych przez jednostki organizacyjne ogłoszenie postępowania w jednostce oraz dostarczenie treści ogłoszenia do pracownika ds. zamówień publicznych na co najmniej 10 dni przed terminem składania ofert w celu umieszczenia na stronie internetowej Urzędu Gminy Pruchnik.
  7. W przypadku wpłynięcia protestów niezwłoczne przekazanie prowadzenia postępowania do pracownika ds. zamówień publicznych.
  8. Zatwierdzenie wyboru oferenta.
  9. Podpisanie zamówienia i umowy na realizację zadania będącego przedmiotem postępowania.
  10. Nadzór nad realizacją zamówienia w szczególności:
    • nadzór nad właściwym opisaniem faktur,
    • zgłoszenie do pracownika do spraw zamówień publicznych informacji o_niewłaściwym wykonaniu umowy przez drugą stronę (nie wykonanie, wykon nie z_nienależytą starannością itp.),
    • podjęcie decyzji o zwolnieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy i jego zakresie.

Rozdział IV

Procedury zamówień publicznych w Urzędzie Gminy Pruchnik.

 

§ 5.

  1. Procedurę zamówienia realizują:
    1. pracownik do spraw zamówień publicznych na zlecenie Wójta Gminy Pruchnik,
    2. jednostki organizacyjne we własnym zakresie z uwzględnieniem wymogów określonych:
      • §  3 ust. 9
      • § 4 pkt. 5,  6,  9
      • § 5 ust. 4
  2. Pracownik do spraw zamówień publicznych niezwłocznie po wpłynięciu wniosku o_wszczęcie postępowania o zamówienie publiczne przesyła drogą elektroniczną informacje do wszystkich jednostek organizacyjnych o przygotowywanym postępowaniu, jednostki zainteresowane określonym przedmiotem zamówienia mogą dołączyć się do prowadzonego postępowania poprzez złożenie wniosku do pracownika ds. zamówień publicznych w ciągu trzech dni roboczych, licząc od daty wysłania powiadomienia.
  3. W przypadku łączenia w jednym postępowaniu zamówień finansowanych przez kilka jednostek wyznaczają one spośród siebie dysponenta. W przypadku nie wyznaczenia takiej osoby, rolę dysponenta przyjmuje pracownik do spraw zamówień publicznych.
  4. W przypadku prowadzenia postępowania przez jednostkę samodzielnie obowiązki i_uprawnienia pracownika ds. zamówień publicznych dotyczące powołania Komisji Przetargowej i zatwierdzenia dokumentacji przyjmuje dysponent środków.
  5. Ogłoszenia o wszczętych postępowaniach winny być publikowane w następujących miejscach Urzędu Gminy Pruchnik i jednostek organizacyjnych gminy:
    1. co najmniej na jednej tablicy dysponenta środków,
    2. na tablicy ogłoszeń pracownika ds. zamówień publicznych,
    3. na stronie WWW Urzędu Gminy Pruchnik, zamówienia publiczne

§ 6. 

  1. Podstawowymi trybami udzielenia zamówień publicznych są przetarg nieograniczony i_ograniczony.
  2. W przypadku zamówień publicznych których wartość przekracza 60 000 EURO wymagana jest akceptacja Wójta Gminy Pruchnik na wybór innego niż przetarg nieograniczony lub przetarg ograniczony (z wyjątkiem zamówień z wolnej ręki i negocjacji bez ogłoszenia powyżej 60 000 EURO, co do których decyzje podejmuje Prezes Urzędu Zamówień Publicznych).
  3. Wszelkie czynności w postępowaniu o zamówienie publiczne o wartości powyżej 6 000 EURO muszą być udokumentowane tj. posiadać pisemny ślad prowadzonego postępowania.

Rozdział V

Komisja

 

§ 7. 

  1. Komisja jest obligatoryjnie powoływana przy zamówieniach o wartości powyżej 60 000 EURO.
  2. Komisja składa się co najmniej z trzech osób.
  3. Dysponent środków finansowych (Wójt Gminy, Kierownik gminnej jednostki organizacyjnej) wyznacza dołączając do wniosku o uruchomienie postępowania imiona i_nazwiska kandydatów na członków Komisji Przetargowej.
  4. Przy zamówieniach o wartości powyżej 60 000 EURO prawo skierowania swoich przedstawicieli ma Wójt Gminy oraz Kierownicy jednostek organizacyjnych.
  5. Komisja działa w oparciu o regulamin stanowiący załącznik Nr 2 do Zarządzenia Nr_19 /2007 Wójta Gminy Pruchnik.

Rozdział VI

Przepisy końcowe 

  1. Za przestrzeganie i realizację powyższych zasad udzielania zamówień publicznych odpowiedzialni są: pracownik Urzędu Gminy Pruchnik do spraw zamówień publicznych w_zakresie prowadzenia powierzonych postępowań, dysponenci środków finansowych (Wójt Gminy oraz Kierownicy jednostek organizacyjnych gminy).
  2. Za przygotowanie i prowadzenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego odpowiadają także inne osoby w zakresie jakim powierzono im czynności w postępowaniu oraz czynności związane z przygotowaniem postępowania.

§ 9.

 

W wyjątkowych przypadkach, na umotywowany, pisemny wniosek dysponenta środków finansowych możliwe jest odstąpienie od niniejszych zasad - o ile nie narusza ono wymogów ustawy prawo zamówień publicznych za zgodą Wójta Gminy w przypadku zamówień powyżej 60_000 EURO lub pracownika do spraw zamówień publicznych - w przypadku postępowań o_wartości do 60 000 EURO.

 

§ 10.

 

Zmiany i uzupełnienia niniejszych zasad spowodowane wydaniem aktu prawnego związanego z_zamówieniami publicznymi będą wprowadzane na bieżąco i wydawane w formie nowego zarządzenia.

 


Załącznik Nr 2

do Zarządzenia Nr 19/07

Wójta Gminy Pruchnik

z dnia 20 marca 2007 r.

Regulamin powoływania oraz trybu pracy komisji przetargowych

Niniejszy Regulamin oparty został na przepisach ustawy z dnia 29 stycznia 2004 -Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2006 r. Nr 164, poz.1163 z późn. zm. ).

§ 1.

      

  1. Niniejszy Regulamin obligatoryjnie stosuje się do powoływania i trybu pracy Komisji przetargowych w przypadkach zamówień, których wartość przekracza 60 000 EURO.
  2. W przypadku powoływania Komisji Przetargowej do postępowania o zamówienie o wartości poniżej 60 000 EURO, niniejszy regulamin może być stosowany.
  3. Komisja Przetargowa może mieć charakter stały lub doraźny tzn. być powoływana do przygotowania i przeprowadzenia określonego postępowania.
  4. Komisja pracuje w składzie nie mniejszym niż 3-osobowym

§ 2.

  1. Członkami Komisji przy zamówieniach powyżej 60.000 EURO są:
    1. osoby wyznaczone przez Wójta Gminy Pruchnik spośród pracowników samorządowych lub jeśli udzielenie zamówienia publicznego wymaga wiadomości specjalistycznych, Wójt Gminy z własnej inicjatywy lub na wniosek komisji przetargowej, może powołać biegłych,
    2. pracownik do spraw zamówień publicznych,
    3. osoby wyznaczone przez Kierowników gminnych jednostek organizacyjnych.
  2. Członków Komisji Przetargowych powołuje i odwołuje Wójt Gminy Pruchnik. Wyjątkiem od tej zasady są postępowania do 60 000 EURO prowadzone samodzielnie przez jednostkę organizacyjną dla których Komisje powołują dysponenci środków.
  3. Komisja przetargowa jest powołana do oceny spełnienia warunków przez wykonawców biorących udział w postępowaniu oraz do badania i oceny ofert.
  4. W postępowaniach powyżej 60 000 EURO Komisja może brać udział w czynnościach związanych z przygotowaniem postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Decyzje w tej sprawie podejmuje Wójt Gminy Pruchnik.

§ 3.

Pracami Komisji kieruje Przewodniczący do którego zadań należą w szczególności:

  1. przestrzeganie zasad obowiązujących w Zarządzeniu Nr 19/2007 Wójta Gminy Pruchnik z dnia 20 marca 2007 r. oraz ustawie - Prawo zamówień publicznych,
  2. akceptacja dokumentów będących wynikiem prac Komisji Przetargowej w tym odpowiedzi na protesty,
  3. odebranie oświadczeń członków Komisji o istnieniu lub braku istnienia okoliczności o których mowa w art. 17 ust. 1 ustawy - Prawo zamówień publicznych,
  4. wyznaczenie terminów posiedzeń Komisji i ich prowadzenie,
  5. podział prac pomiędzy członków Komisji i nadzorowanie ich wykonania,
  6. wnioskowanie o powołanie biegłych (rzeczoznawców),
  7. informowanie Wójta Gminy Pruchnik lub dysponenta środków o problemach związanych z pracami Komisji w toku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego,

§ 4.

Dokumentację przetargową prowadzi pracownik do spraw zamówień publicznych - Sekretarz Komisji pod nadzorem Przewodniczącego Komisji Przetargowej.

§ 5.

Do zadań Komisji Przetargowej należy:

  1. przestrzeganie zasad obowiązujących w Zarządzeniu Nr 19/2007 Wójta Gminy Pruchnik oraz ustawie - Prawo zamówień publicznych,
  2. w przypadku powierzenia komisji przygotowania postępowania o zamówienie publiczne praca nad treścią specyfikacji istotnych warunków zamówienia, wyjaśnień, uzupełnień oraz zmian dotyczących specyfikacji należy ją przekazać właściwemu pracownikowi ds. zamówień publicznych celem ich zatwierdzenia,
  3. dokonanie publicznego otwarcia ofert w terminie określonym w specyfikacji istotnych warunków zamówienia,
  4. dokonanie oceny spełnienia warunków wymaganych od dostawców lub wykonawców, biorących udział w postępowaniu i przygotowanie wniosków do pracownika ds. zamówień publicznych o wykluczenie oferentów,
  5. przygotowanie wniosków do pracownika ds. zamówień publicznych o odrzucenie oferty.
  6. ocena ofert niepodlegających odrzuceniu,
  7. przygotowanie propozycji wyboru oferty najkorzystniejszej albo wniosku o unieważnienie postępowania należy je przedłożyć celem zatwierdzenia przez dysponenta środków finansowych,
  8. analiza wnoszonych protestów,

§ 6.

  1. Komisja dokonuje otwarcia ofert w trybie i terminie przewidzianym w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
  2. Bezpośrednio przed otwarciem ofert Przewodniczący podaje kwotę jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
  3. W części jawnej posiedzenia Przewodniczący Komisji dokonuje otwarcia i odczytania następujących informacji zawartych w ofertach:
    1. nazwa i adres oferenta,
    2. cena oferty,
    3. termin wykonania,
    4. okres gwarancji,
    5. warunki płatności,
    6. ewentualnie inne istotne elementy każdej z ofert.

§ 7.

  1. Osoby wykonujące czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia składają pod rygorem odpowiedzialności karnej za fałszywe zeznania pisemne oświadczenie o braku lub istnieniu okoliczności o których mowa w art. 17 ust. 1 ustawy prawa zamówień publicznych.
  2. Wójt Gminy Pruchnik na wniosek Przewodniczącego Komisji Przetargowej może powołać biegłego (rzeczoznawcę) w celu zasięgnięcia opinii o charakterze specjalnym. Biegły przedstawia opinie na piśmie, a na żądanie Komisji bierze udział w jej pracach z głosem doradczym.
  3. Protokół dokumentujący całość postępowania po podpisaniu przez członków Komisji Przetargowej podlega zatwierdzeniu przez pracownika do spraw zamówień publicznych który przedkłada go do zatwierdzenia Wójtowi Gminy Pruchnik.

§ 8.

W przypadku stwierdzenia nieważności czynności podjętej z naruszeniem prawa lub zasad ujętych w Zarządzeniu Nr 19 /2007 Wójta Gminy Pruchnik - Wójt Gminy Pruchnik poleca jej powtórzenie.

§ 9.

Do spraw nieuregulowanych niniejszym Regulaminem stosuje się przepisy ustawy - Prawo zamówień publicznych oraz zapisy Zarządzenia nr 19/2007 Wójta Gminy Pruchnik w sprawie zasad i procedur postępowania o zamówienia publiczne w Urzędzie Gminy Pruchnik oraz gminnych jednostkach organizacyjnych.

 


Załącznik Nr 3

do Zarządzenia Nr 19/07

Wójta Gminy Pruchnik

z dnia 20 marca 2007 r.

Obieg dokumentów dla postępowań o zamówienia publiczne prowadzone przez Urząd Gminy Pruchnik bądź jednostki organizacyjne gminy

 

Wykaz czynności

Dysponent

Skarbnik

(Kasa U G)

Pracownik ds. zamówień publicznych

Wójt Gminy

Komisja

Wniosek o wszczęcie postępowania

Podpisuje wniosek potwierdzając dane w nim zawarte

Potwierdza dysponowanie środkami przez jednostkę

Rejestruje wniosek, nadaje Nr zamówienia publicznego, potwierdza prawidłowość wyboru trybu

-

-

Powołanie Komisji

-

-

Przygotowuje zarządzenie o powołaniu Komisji z uwzględnieniem osób zgłoszonych przez dysponenta środków

Powołuje Komisję

--

Wnioski do Prezesa UZP

-

-

Przygotowuje wnioski

Podpisuje wystąpienie

-

Specyfikacja istotnych warunków zamówienia

-

-

Tworzy projekt na podstawie wniosków i uwag członków Komisji

Zatwierdza specyfikację

Pomaga tworzyć siwz

Ogłoszenie o postępowaniu

-

-

Przygotowuje ogłoszenie i po zatwierdzeniu przez kierownika ogłasza zgodnie z upzp

Zatwierdza ogłoszenie

-

Udzielanie wyjaśnień i uzupełnień do specyfikacji

-

-

Przygotowuje propozycje wyjaśnień zmian i uzupełnień do specyfikacji na piśmie i przedstawia do zatwierdzenia kierownikowi jednostki organizacyjnej

Zatwierdza zmiany i uzupełnia

Zgłasza propozycje wyjaśnień i uzupełnień przedstawia pracownikowi d/s zamówień publicznych

Przyjmowanie wadium

-

Przyjmuje wadium

Informuje ustnie skarbnika o wysokości wadium, godz. i dacie składania wadium

-

-

Ocena złożonych ofert

-

-v

-

-

Ocenia złożone oferty

Wykluczanie oferenta lub odrzucenie oferty

-

-

-

Zatwierdza wniosek Komisji

-

Wybór oferty lub unieważnienie

Zatwierdza wniosek Komisji

-

-

Zatwierdza wniosek Komisji

Wniosek o wyborze lub unieważnieniu

Protesty na każdym etapie postępowania

-

-

Przygotowuje projekt odpowiedzi

Zatwierdza odpowiedzi

Analizuje i akceptuje odpowiedzi, podpisuje Przewodniczący

Informuje o wyniku i wyborze

-

-

Przygotowuje i przesyła informację

-

-

Zamówienie i umowa

Podpisuje zamówienie i umowę

Podpisuje zamówienie i umowę

Uzupełnia projekt zamówienia lub umowy

Zatwierdza zamówienie lub umowę

-

Zwrot wadium

-

Zwraca wadium

Informuje ustnie skarbnika o wysokości i dacie zwrotu wadium

-

-

 


Załącznik Nr 4

do Zarządzenia Nr 19/07

Wójta Gminy Pruchnik

z dnia 20 marca 2007 r.

Wykaz

Pracowników Urzędu Gminy Pruchnik oraz pracowników gminnych jednostek organizacyjnych Gminy, którym powierzono załatwianie spraw związanych ze stosowaniem ustawy - Prawo zamówień publicznych, w tym stosowaniem wspólnego słownika zamówień publicznych (CPV) dla zrealizowania przedmiotu zamówienia w zakresie do 6 000 EUR0.

Pani Renata Mikłasz - Skarbnik Gminy Pruchnik

prowadzi postępowanie w zakresie:

  1. usługi pośrednictwa finansowego,
  2. usługi pomocnicze pośrednictwa finansowego z wyłączeniem ubezpieczeń i funduszy emerytalnych,
  3. usługi w zakresie księgowości

Pan Robert Grządziel - Sekretarz Gminy Pruchnik

prowadzi postępowanie w zakresie

  1. usługi w zakresie prawa,
  2. usługi introligatorskie

Pan Aleksander Szczepanik - Kierownik Referatu Infrastruktury Rozwoju Gospodarczego i Zamówień Publicznych

prowadzi postępowanie w zakresie:

  1. przygotowanie terenu pod budowę,
  2. usługi projektowe
  3. roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych,
  4. roboty w zakresie instalacji budowlanych,
  5. usługi w zakresie napraw i konserwacji instalacji budynkowych,
  6. usługi przesyłu gazu i podobne,
  7. przesył energii elektrycznej i podobne usługi,
  8. usługi doradcze dotyczące architektury,
  9. usługi badania, przeprowadzania inspekcji, analizy, nadzoru i kontroli,
  10. usługi sprzątania oraz usługi sanitarne na obszarach wiejskich oraz usługi powiązane,
  11. usługi pogrzebowe i podobne,
  12. maszyny do wytwarzania i wykorzystywania mocy mechanicznej,
  13. maszyny ogólnego zastosowania.

Pani Alicja Chmielecka - Kierownik Referatu Oświaty

prowadzi postępowanie w zakresie:

  1. podręczniki,
  2. gry i zabawki, wyposażenie parków zabaw,
  3. usługi edukacyjne
  4. usługi szkolnictwa podstawowego i przedszkolnego,
  5. różne usługi szkolne.

Pani Maria Duziak - Kierownik Referatu Ochrony Środowiska

prowadzi postępowanie w obszarze:

  1. leśnictwo i pozyskiwanie drewna,
  2. wyroby rolno - chemiczne,
  3. maszyny rolnicze, ogrodnicze i używane w rolnictwie,
  4. usługi w zakresie działalności gospodarczej,
  5. usługi leśnictwa,
  6. usługi ogrodnicze,
  7. usługi środowiska naturalnego oraz ekologii.
  8. usługi gromadzenia i utylizacji odpadów i nieczystości

Pani Jadwiga Kłopot - Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego

prowadzi postępowanie w zakresie:

usług dotyczących szkolenia pracowników, badań lekarskich oraz podobne w uzgodnieniu z pracownikiem do spraw zamówień publicznych.

Pani Elżbieta Barszczak - Inspektor

zajmuje się prowadzeniem całokształtu spraw w zakresie:

  1. organizowanie przetargów nieograniczonych,
  2. organizowanie przetargów ograniczonych,
  3. negocjacje z ogłoszeniem,
  4. negocjacje bez ogłoszenia,
  5. zamówienia z wolnej ręki,
  6. zapytania o cenę,
  7. aukcja elektroniczna.

Pani Jadwiga Haleicio - Inspektor

prowadzi postępowanie w zakresie:

  1. usługi ubezpieczeń i fundusze emerytalno-rentowe z wyłączeniem obowiązkowego ubezpieczenia społecznego,
  2. usługi dodatkowe w zakresie ubezpieczeń i funduszy emerytalno-rentowych,
  3. usługi w zakresie obowiązkowego ubezpieczeni społecznego.

Pan Józef Szkoła - Inspektor

prowadzi postępowanie w zakresie:

zakupów oraz usług związanych z prowadzonymi robotami budowlanymi i remontowymi przez Urząd Gminy Pruchnik oprócz robót drogowych.

Pan Józef Chmielecki - Inspektor

prowadzi postępowanie w zakresie:

  1. usługi w zakresie obsługi nieruchomości własnych,
  2. usługi wynajmu lub leasingu nieruchomości stanowiących własność,
  3. obsługa nieruchomość realizowana na zasadzie bezpośredniej płatności lub umowy
  4. usługi geodezyjne oraz podobne w uzgodnieniu z pracownikiem do spraw zamówień publicznych

Pan Wacław Wróbel - Inspektor

prowadzi postępowanie w zakresie:

usług i zakupu materiałów do naprawy i konserwacji dróg, naprawy i remontu maszyn budowlanych, pojazdów samochodowych, paliw, usług transportowych – przewozowych oraz podobne w uzgodnieniu z pracownikiem do spraw zamówień publicznych

Pani Elżbieta Barszczak

prowadzi postępowanie w zakresie:

  1. różne produkty spożywcze,
  2. tkaniny włókiennicze i podobne,
  3. wyroby włókiennicze,
  4. masa papiernicza, papier i tektura,
  5. wyroby z papieru lub z tektury,
  6. gazety, dzienniki, czasopisma,
  7. znaczki,
  8. gliceryna, mydła, detergenty,
  9. szkło i produkty szklane,
  10. wyroby ceramiczne,
  11. sprzęt gospodarstwa domowego,
  12. maszyny biurowe, sprzęt i części zamienne z wyjątkiem komputerów,
  13. meble,
  14. różne wyroby gotowe i pozostałe,
  15. wyroby i towary konsumpcyjne,
  16. usługi w zakresie napraw i konserwacji,
  17. usługi telekomunikacyjne,
  18. usługi sprzątania,
  19. różne usługi branżowe i podobne,
  20. usługi administracji publicznej,
  21. usługi prania i czyszczenia na sucho
  22. odzież specjalna i dodatki,
  23. skóra wyprawiona, wyroby ze skóry oraz obuwie,
  24. obuwie,
    oraz podobne w uzgodnieniu z pracownikiem d/s zamówień publicznych

Pani Elżbieta Barszczak

prowadzi postępowanie w zakresie:

  1. aparatura transmisyjna do radiotelefonii, radiotelegrafii, transmisji radiowej i telewizyjnej,
  2. odbiorniki radiowe i telewizyjne,
  3. artykuły i sprzęt sportowy,
  4. ogólne usługi personalne dla władz publicznych,
  5. usługi sportowe.
    oraz podobne w uzgodnieniu z pracownikiem d/s zamówień publicznych

Pani Elżbieta Barszczak

prowadzi postępowanie w obszarze:

zakupów i usług: komputerów, sieci, oprogramowania, oraz pozostałych akcesoriów z tej grupy lub kategorii niezbędnych do nieprzerwanego funkcjonowania pracy komputerów oraz sieci komputerowej w Urzędzie Gminy Pruchnik.

Dyrektorzy:

  1. Gimnazjum Publicznego,
  2. Zespołu Szkół
  3. Szkół Podstawowych
  4. Przedszkola
  5. Dyrektor Gminnego Centrum Kultury Sportu i Turystyki
  6. Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
  7. Kierownik ŚDS
    prowadzą osobno wszystkie zamówienia publiczne w danej jednostce z godnie z zarządzeniem Nr 19/2007 z dnia 20 marca 2007 r.


Powrót

Załączniki

  • Brak załączników w dokumencie.

Metryka dokumentu

ukryj
Tytuł dokumentu:Stosowanie w Urzędzie Gminy Pruchnik i jednostkach organizacyjnych Gminy Pruchnik przepisów ustawy z dnia 29.01.2004 - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2006 r. Nr 164, poz. 1163 z późn. zm.)
Podmiot udostępniający informację:
Informację opublikował:Administrator BIP
Data publikacji:20.03.2007 09:00
Informację aktualizował:Administrator BIP
Data aktualizacji:11.02.2008 15:16